קבוצת לימוד: טיפול בילד במקביל לעבודה עם הורים בגישת NVR

יתרונה של גישת ה-NVR הוא באפשרות לסייע להורי המטופל גם כאשר המטופל נפקד מהטיפול, למשל במצבים בהם הילד חרד או מציג הפרעת התנהגות קשה ומסרב להגיע לטיפול. מאחר וגישת ה-NVR צמחה מתוך מקרים בהם המטופל אינו משתף פעולה עם הטיפול, היה זה נראה כמעט בלתי אפשרי להצליח לנהל טיפול פרטני עם הילד ולספק אמפתיה כאשר במקביל מעודדים את ההורים להציב גבולות ברורים יותר. כתוצאה מכך, האפשרות לטיפול בילד במקביל להדרכת הורים ע"י אותו מטפל לא זכתה להתייחסות בקרב העוסקים ב-NVR. אולם הפרקטיקה הוכיחה שבמקרים מסוימים פסיכותרפיה לילד במקביל לעבודה טיפולית עם הוריו, כאשר מנוהלת נכון, לא רק שאינה מזיקה, אלא אף תורמת לפיתוח והעצמת קול הורי תואם ומורכב המשדר דאגה וקבלה ובמקביל דורש ומציב גבולות. בפרקטיקה זו תתמקד קבוצת הלימוד.

מטרות הקבוצה

  1. הכרות עם עקרונות ה-NVR והסמכות החדשה ויישומם בעבודה טיפולית עם הורים כהתערבות אפשרית במגוון הפרעות וקשיים רגשיים (חרדה, הפרעות התנהגות, סרבנות בי"ס וכדו').
  2. כיצד ומתי ניתן לשלב פסיכותרפיה בילד במקביל לעבודה טיפולית עם הורים וכיצד ניתן לנהל טיפול שכזה כאשר המטפל מצוי בתווך- כיועץ להורים בנושא גבולות מחד, ומאידך כתומך ומכיל עבור הילד.
  3. דיון במקרים אותם יציגו חברי הקבוצה, בהם ניתן לשלב עבודה על בסיס עקרונות ה-NVR.

אודות המנחה

אוהד נחום הינו פסיכולוג קליני מומחה, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד מאוניברסיטת חיפה. מרצה בביה"ס להתנגדות הלא אלימה וחבר המרכז להעצמה הורית העוסק בייעוץ בגישתו של פרופ' חיים עומר. בעבודתו במרכז עוסק בייעוץ להורים בנושאי שיקום הסמכות ההורית, חרדות ילדים, תלות תובענית והסתגרות, ומרצה בתחומים אלה. עוסק בהכשרת מטפלים במסגרת ביה"ס להתנגדות הלא אלימה ובאופן פרטי בארץ ובחו"ל. עובד עם ילדים ומבוגרים בקליניקה פרטית בת"א. בעבר שימש כפסיכולוג במרכז לבריאות הנפש בראשל"צ וביחידת חרדה בביה"ח איכילוב בת"א.

 קהל היעד:

מטפלים (פסיכולוגים, עו"ס, פסיכותרפיסטים) העובדים עם הורים וילדים, ומעוניינים להרחיב את היכרותם עם גישת ההתנגדות הלא אלימה והסמכות החדשה.

מסגרת:

10 מפגשים במרכז ת"א, בימי שלישי בבוקר, כל מפגש כשעה וחצי, המחיר: 200 שקלים למפגש.

 

 

אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים אודות קבוצת הלימוד, אנא מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם.
  • נשמח אם תספרו לנו על עצמכם בכמה מילים ומה הייתם מצפים שקבוצת הלימוד שלנו תוכל לתת לכם. (לא חובה)